Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Videojuhised

Korduma kippuvad küsimused

Glükomeeter/Testimine

Mõõtmata jätmine võib põhjustada viivituse raviotsuste tegemises ja kaasa tuua raske tervisehäire. Seetõttu on tungivalt soovitatav:

 • hoida alati käepärast varupatareide komplekt, kuna patarei tööiga võib varieeruda selliste tegurite tõttu nagu temperatuur ja patarei tootja;
 • tagada endale veresuhkru mõõtmise varumeetod. Varumeetodi näiteks on varuglükomeeter ja ribad. Küsige tervishoiutöötajalt või apteekrilt muude võimalike tagavarameetodite kohta;
 • kui teil on lisaküsimusi, võtke täiendava toe saamiseks ühendust Surgitech’i klienditeeninduse telefonil +372 646 0660

 

 1. Lugege kasutusjuhendis sisalduvaid juhiseid võimalike vigade asjakohase käsitlemise kohta.
 2. Kui kasutusjuhendis toodud juhised ei lahenda probleemi, võtke täiendava toe saamiseks ühendust Surgitech’i klienditeeninduse telefonil +372 646 0660
 1. Lugege kasutusjuhendis sisalduvaid juhiseid võimalike vigade asjakohase käsitlemise kohta.
 2. Kui kasutusjuhendis toodud juhised ei lahenda probleemi, võtke täiendava toe saamiseks ühendust Surgitech’i  klienditeeninduse telefonil +372 646 0660.

 

Puhastamine tähendab lihtsalt glükomeetrilt mustuse eemaldamist, desinfitseerimine tähendab aga enamiku (kuigi mitte kõigi) haigusi põhjustavate ja teiste mikroorganismide eemaldamist.

Puhastage ja desinfitseerige glükomeetrit kord nädalas ning alati, kui glükomeetri peale satub verd. Samuti peaksite glükomeetri puhastama enne, kui lubate kellelgi teisel seda käsitseda.

Kui testi meeldetuletus on seadistatud, kõlavad helisignaalid kuni kolm korda iga kahe minuti tagant. Meeldetuletus lülitub välja, kui sisestate testriba või vajutate mingit nuppu. Kui soovite helisignaalid üldse välja lülitada, lugege täpsemaid seadistamisjuhiseid kasutusjuhendist.

Saate iga päev kasutada kuni nelja testi meeldetuletust 15-minutiliste sammudega. Määratud meeldetuletusajal kõlab iga kahe minuti tagant rida helisignaale (kuni kolm korda meeldetuletuse kohta). Meeldetuletust ei kõla, kui glükomeeter on määratud ajal sisse lülitatud või kui teete testi vähem kui 15 minutit enne määratud meeldetuletusaega. Kui lülitate glükomeetri meeldetuletuse kõlamise ajal sisse, siis meeldetuletuse helisignaalid lõpevad.

Tulemuste tähistamine söögieelse või -järgse tähisega võib anda lisateavet selle kohta, kuidas toit mõjutab teie veresuhkru taset, ning aidata teil näite kontrolli all hoida. Samuti võite kasutada üldist tähist teise testimiskoha või treenimisjärgse tulemuse märkimiseks. Kui vaatate mällu salvestatud tulemusi üle, võivad tähised aidata mõista, mis tulemuste saamise puhul erines. Tähise kasutamine: Kui teete testi, mida tahate tähistada, siis ärge testriba eemaldage. Vajutage paremnoolega nuppu ja kerige tähise võimalusi. Kui tähistate söögieelse tulemuse, saate valida söögijärgse testi meeldetuletuse. Glükomeeter saab 1 või 2 tunni pärast teile testimist helisignaaliga meelde tuletada. Valige eelistused seadistusmenüüst. Kui ekraanile ilmub tähis, mida tahate kasutada, eemaldage testriba glükomeetrist. Lugege lisateavet kasutusjuhendist.

Vaadake teadete ja tähenduste loetelu glükomeetri ekraaniteadete lehelt („Screen messages”) või laadige alla glükomeetri kasutusjuhend.

Glükomeetris on sisemine lisapatarei, mis hoiab patareide vahetamise ajal kellaaja ja kuupäeva näite. Sellegipoolest tuleks veenduda, et näidud on õiged.

Glükomeetris kasutatakse kahte nööppatareid (3 V liitiumpatareid, tüüp CR2032), mis on müügil paljudes kauplustes. (Selgitage välja teie asukohariigis saadaval olevad patareid ja kasutage neid.)

Veenduge, et teil on kaks uut 3-voldist liitiumpatareid (tüüp CR2032). Avage glükomeetri tagaküljel olev patareipesa kate, võtke vanad patareid välja ja vähemalt 20 sekundi pärast vajutage glükomeetril mis tahes nuppu. Pange uued patareid patareipessa, nii et +-märk on pealpool. Lükake patareipesa kate klõpsatusega tagasi kohale. Vajutage sisse-/väljalülitusnuppu. Glükomeetrist kostab helisignaal. Ekraanil vilguvad seadistamise ja tunninäit. Kui kuupäev ja kellaaeg on õiged, hoidke sisse-/väljalülitusnuppu umbes neli sekundit all. Vabastage nupp ja ongi valmis.

VIEW ALL FAQs

Vaadake tervise- ja ohutusteavet

Still can't find what you need?

Ootame teilt tagasisidet!

MINE

Accu-Chek Performa

Toote kirjeldus

Uus Accu-Chek Performa glükomeeter töötab esmaklassiliselt tänu sellele, et kontrollib ise regulaarselt süsteemi ohutust. Performa puhul on kasutatud tehnoloogiat, mis võimaldab glükomeetril, testribal ja ohutuskiibil kõige efektiivsemalt koos toimida. Iga mõõtmisega kontrollib süsteem mitut tegurit, mis võivad tulemust mõjutada, ning reageerib vastavalt.

Tootejuhendid

VERE MAHT

0,6 μL

SUURUS

94 x 52 x 21 mm

TULEMUSED

5 sekundiga

EKRAAN

Tagantvalgustusega LCD

Kasulikkus ja omadused
 • Accu-Chek Performa ettevalmistamine
  Glükomeetri käivitamiseks sisestage testriba noolega näidatud suunas. Glükomeeter teostab automaatselt ohutuskontrolli, näiteks testriba kahjustuste kontrolli, ja seda nii kiiresti, et te isegi ei märka seda. Kontrollige, et kood ekraanil vastaks koodile testriba pakendil. Ekraanile ilmub testriba ja veretilga sümbol ( ).
 • Veresuhkru taseme mõõtmine
  Testriba puudutades imendub veri sellele kiiresti. Automaatselt viiakse läbi ka täiendavad ohutuskontrollid. Kui glükomeeter on tuvastanud, et testribale kantud verekogus on piisav, hakkab ekraanil vilkuma liivakella sümbol ( ).Vajadusel võib viie sekundi jooksul testribale verd juurde kanda. Testi tulemus kuvatakse ekraanile viie sekundi pärast ja see salvestatakse koos kellaaja ja kuupäevaga automaatselt glükomeetri mällu.
 • Lisaks vereproovi võtmisele sõrme otsast, saab uue Accu-Check Performa glükomeetriga verd võtta ka mujalt, muuhulgas peopesast, küünarvarrest, käsivarre ülaosast, reiest või sääremarjast.1 Vere võtmiseks alternatiivsetest kohtadest on teil vaja spetsiaalset skarifikaatori otsikut.

 

Rohkem infot glükomeetri kasutamise kohta leiate oma Accu-Chek Performa glükomeetri kasutusjuhendist.

 

1Alternatiivsetest kohtadest vereproovi võtmise asjus pidage nõu oma arstiga.

Veresuhkru taseme testimine

 

Accu-Chek Performa glükomeetrit on lihtne kasutada ja täpsed tulemused saab kõigest 3 sammuga.

 

Veenduge, et Teie käed on puhtad ja kuivad.

 • Sisestage lihtsalt testriba glükomeetrisse — see käivitub automaatselt.
 • Testi jaoks on vaja kõigest väikest tilka verd! Kandke see hõlpsasti märgatavale kollasele aknakesele.
 • Umbes 5 sekundi pärast ilmub testitulemus kergesti loetavale ekraanile. Pärast testi edukat sooritamist lülitub glükomeeter 5 sekundit pärast testriba eemaldamist välja. 

Glükomeetri kasutamise kohta leiate lisateavet Accu-Chek Performa „Kasutaja infovoldikust“.