Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Videojuhised

Korduma kippuvad küsimused

Glükomeeter/Testimine

Puhastamine tähendab lihtsalt glükomeetrilt mustuse eemaldamist, desinfitseerimine tähendab aga enamiku (kuigi mitte kõigi) haigusi põhjustavate ja teiste mikroorganismide eemaldamist.

Puhastage ja desinfitseerige glükomeetrit kord nädalas ning alati, kui glükomeetri peale satub verd. Samuti peaksite glükomeetri puhastama enne, kui lubate kellelgi teisel seda käsitseda.

Kui testi meeldetuletus on seadistatud, kõlavad helisignaalid kuni kolm korda iga kahe minuti tagant. Meeldetuletus lülitub välja, kui sisestate testriba või vajutate mingit nuppu. Kui soovite helisignaalid üldse välja lülitada, lugege täpsemaid seadistamisjuhiseid kasutusjuhendist.

Saate iga päev kasutada kuni nelja testi meeldetuletust 15-minutiliste sammudega. Määratud meeldetuletusajal kõlab iga kahe minuti tagant rida helisignaale (kuni kolm korda meeldetuletuse kohta). Meeldetuletust ei kõla, kui glükomeeter on määratud ajal sisse lülitatud või kui teete testi vähem kui 15 minutit enne määratud meeldetuletusaega. Kui lülitate glükomeetri meeldetuletuse kõlamise ajal sisse, siis meeldetuletuse helisignaalid lõpevad.

Tulemuste tähistamine söögieelse või -järgse tähisega võib anda lisateavet selle kohta, kuidas toit mõjutab teie veresuhkru taset, ning aidata teil näite kontrolli all hoida. Samuti võite kasutada üldist tähist teise testimiskoha või treenimisjärgse tulemuse märkimiseks. Kui vaatate mällu salvestatud tulemusi üle, võivad tähised aidata mõista, mis tulemuste saamise puhul erines. Tähise kasutamine: Kui teete testi, mida tahate tähistada, siis ärge testriba eemaldage. Vajutage paremnoolega nuppu ja kerige tähise võimalusi. Kui tähistate söögieelse tulemuse, saate valida söögijärgse testi meeldetuletuse. Glükomeeter saab 1 või 2 tunni pärast teile testimist helisignaaliga meelde tuletada. Valige eelistused seadistusmenüüst. Kui ekraanile ilmub tähis, mida tahate kasutada, eemaldage testriba glükomeetrist. Lugege lisateavet kasutusjuhendist.

Vaadake teadete ja tähenduste loetelu glükomeetri ekraaniteadete lehelt („Screen messages”) või laadige alla glükomeetri kasutusjuhend.

Glükomeetris on sisemine lisapatarei, mis hoiab patareide vahetamise ajal kellaaja ja kuupäeva näite. Sellegipoolest tuleks veenduda, et näidud on õiged.

Glükomeetris kasutatakse kahte nööppatareid (3 V liitiumpatareid, tüüp CR2032), mis on müügil paljudes kauplustes. (Selgitage välja teie asukohariigis saadaval olevad patareid ja kasutage neid.)

Veenduge, et teil on kaks uut 3-voldist liitiumpatareid (tüüp CR2032). Avage glükomeetri tagaküljel olev patareipesa kate, võtke vanad patareid välja ja vähemalt 20 sekundi pärast vajutage glükomeetril mis tahes nuppu. Pange uued patareid patareipessa, nii et +-märk on pealpool. Lükake patareipesa kate klõpsatusega tagasi kohale. Vajutage sisse-/väljalülitusnuppu. Glükomeetrist kostab helisignaal. Ekraanil vilguvad seadistamise ja tunninäit. Kui kuupäev ja kellaaeg on õiged, hoidke sisse-/väljalülitusnuppu umbes neli sekundit all. Vabastage nupp ja ongi valmis.

Glükomeetril on patareid juba sees ning kuupäev ja kellaaeg juba seatud. Võib juhtuda, et peate muutma seadme kellaaega ajavööndi järgi või suve-/talveajale üleminemise korral, juhul kui teie elukohas suve-/talveaega kasutatakse. Glükomeetri sisselülitamiseks vajutage korraks sisse-/väljalülitusnuppu. Ilmub vilkuv testriba sümbol. Vajutage veel kord sisse-/väljalülitusnuppu ja hoidke seda all, kuni ekraanile ilmub valik „set-up” (seadistused). Tunninäidu suurendamiseks või vähendamiseks vajutage noolenuppe. Tunninäidu kinnitamiseks vajutage sisse-/väljalülitusnuppu. Minutinäit hakkab vilkuma. Korrake samme 3 ja 4, et seada minutite, hommikuse või pärastlõunase kellaaja („AM/PM”), kuu-, päeva- ja aastanäidud. Muuta saab seda näitu, mis vilgub. Kui olete seadnud õige kellaaja ja kuupäeva, hoidke sisse-/väljalülitusnuppu all, kuni ilmub vilkuv testriba sümbol.

Ei. Vaadake testribade pakendile märgitud „kõlblik kuni” kuupäeva. Ärge kasutage testribasid pärast seda kuupäeva.

Glükomeetrile ilmub veateade „E4”, mis näitab, et testribasse ei tõmmatud mõõtmiseks piisavalt verd või verd kanti testribale pärast testi algust. Visake testriba ära ja tehke uus veresuhkru testimine.

Vaadake tervise- ja ohutusteavet

Still can't find what you need?

Ootame teilt tagasisidet!

MINE

Accu-Chek Active

Toote kirjeldus

Uus Accu-Chek Active süsteem on taskukohane kuna lisafunktsioonide pealt saab kokku hoida. Kombineerisime oma aastatepikkuse kogemuse uute ohutusfunktsioonidega, et aidata Teil iga kord usaldusväärseid mõõtmistulemusi saada. Sisseehitatud diabeedikontrollivahendid aitavad Teil suurepärase välimusega glükomeetriga olukorda jälgida. Lisaks täpsus ja lihtsus, millele saab kindel olla. Pole ime, et see miljonite rahulolevate klientide seas nii populaarne valik on.

Tootejuhendid

Hoiutingimused

patareita: -25 kuni +70 °C (-13 °F kuni +158 °F)

Niiskus

suhteline õhuniiskus kuni 93%

Mälumaht

Kuni 500 kuupäevastatud ja kellaajastatud mõõtmist

Mõõtmiste keskmised

7, 14 , 30, 90 päeva

Andmeedastus

USB-liidese kaudu (mikro-USB juhtmega)

Kasulikkus ja omadused

Kerge kasutada

 • Seadmel on kõigest kaks nuppu, mistõttu on seda lihtne kasutada
 • Hõlpsasti loetav ekraan, nüüd suurem
 • Paindlik mõõtjasisene või –väline verevõtmise viis mugavaks veresuhkru testimiseks

Ohutusfunktsioonid

 • Lihtne visuaalne topeltkontroll õige mõõtmise tagamiseks
 • Aladoseerimise tuvastus ja 20sekundiline korduvdoosi võimalus, mis laseb verd lisada, kui esmane kogus piisav ei ole

Täpne näit

 • Accu-Chek Active (bGM) süsteem annab täpsed tulemused, mis on rahvusvaheliselt tunnustatud standardite kohased.*

Nutikas funktsionaalsus

 • Einejärgne visuaal- ja helimeeldetuletus, et Te ei unustaks end kaks tundi pärast sööki testida
 • Eine-eelne ja -järgne registreerimine, et eristada enne ja pärast söömist mõõdetud veresuhkru tasemeid
 • Vaadake oma viimase 7, 14, 30 ja nüüd ka 90 päeva testide keskmisi näite
Täpsustav teave
Mõõteaeg:
 • Umbes 5 sekundit (vere kandmisel glükomeetris olevale testribale)
 • Umbes 8 sekundit (vere kandmisel testribale, mis pole glükomeetris)
Mõõtetingimused:
 • Temperatuur: +8 kuni +42 °C (+46,4 °F kuni +107,6 °F)
 • Niiskus: suhteline niiskus kuni 85%
Hoiutingimused:

patareita: -25 kuni +70 °C (-13 °F kuni +158 °F)

Niiskus:

suhteline õhuniiskus kuni 93%

Mälumaht:

Kuni 500 kuupäevastatud ja kellaajastatud mõõtmist

Mõõtmiste keskmised:

7, 14 , 30, 90 päeva

Andmeedastus:

USB-liidese kaudu (mikro-USB juhtmega)

Hoiatus:

Riba aegumishoiatus (andmed on salvestatud koodikiibile)

Mõõtmed:

97,8 x 46,8 x 19,1 mm

Kaal:
 • ilma patareita 46 g
 • patareiga 50 g
Ekraan:

96segmendiline sümbolitega vedelkristallekraan

Helimärguanne:

jah (tehaseseadetes sisselülitatud)

Patarei:

1 patarei, tüüp CR 2032

Patarei kestus:

Umbes 1000 mõõtmiskorda või üks aasta (kumb esmalt kätte jõuab)

Automaatne väljalülitus:

30 või 90 sekundit vastavalt käimasolevale tegevusele

Aladoseerimise tuvastus:

jah

Sobiv kõrgus merepinnast:

0–4000 m (0–13123 jalga)

Vere maht:

1-2 μL

Mõõtmisvahemik:

10 mg/dL – 600 mg/dL, 0,6 mmol/L – 33,3 mmol/L

Proovi tüübid:
 • Kapillaarne veri
 • Kui testriba eemaldatakse vere pealekandmiseks glükomeetrist: venoosne veri, mida on antikoaguleeritud liitiumhepariiniga või ammooniumhepariiniga või EDTA-ga arteriaalne veri ja vastsündinute veri
Hematokriti vahemik:
 • 20–55% (sisemine)
 • 20–70% (välimine)
Neli lihtsat sammu näidu saamiseks

1. Sisestage testriba

 

2. Võtke vereproov

 

3. Kandke vereproov ribale

 

4. Lugege näitu

 

Glükomeetri kasutamise kohta leiab lisateavet Accu-Chek Active’i kasutusjuhendist.

 

 

 

*“Accu-Chek Active Product Evaluation Report“, aprill 2013.