Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Videojuhised

Korduma kippuvad küsimused

Lantseti Kasutamine

Lantsetid tuleks panna selleks ettenähtud teravate esemete nõusse ja sellega koos ära visata, järgides kohalikke jäätmekäitluseeskirju. Lisateavet leiate pakendi infolehelt.

Aegunud lantsette ei tohi kasutada. Aegunud lantseti kasutamine võib tuua kaasa torkekoha nakkuse, sest lantseti steriilsus võib olla kadunud.

Toimige järgmiselt. Enne vereproovi võtmist soojendage käsi sooja voolava veega, et kiirendada vereringet. Kuivatage käed hoolikalt. Sõrmede verevarustuse parandamiseks soojendage neid. Laske käed allapoole vöökohta ja enne vereproovi võtmist masseerige õrnalt valitud sõrme. Pange torkeseade tugevalt vastu sõrmeotsa külge. Pärast torkamist masseerige sõrme otsa suunas, et soodustada veretilga moodustumist. Kui kõigist loetletud sammudest ei piisa, suurendage torkeseadme torkesügavust, pöörates katet ühe järgu võrra.

Jah. Teisalt võib sõrmeotsa määrdumine mustuse või vedelikega (higi, puuviljamahl jne) veresuhkru lugemit mõjutada. Puhtad ja kuivad sõrmeotsad on eeltingimus korraliku veresuhkru testi tegemiseks.

Eemaldage torkeseadmelt must kate. Kinnitage läbipaistev plastkate ja pöörake pööratavat katet, kuni jõuate oma valitud torkesügavuse sätteni. Vinnastage torkeseade ja pange läbipaistev kate tugevalt vastu valitud torkekohta. Torkamiseks vajutage vabastusnuppu.

Ei. Torkeseade Accu-Chek Softclix on ette nähtud kasutamiseks ainult ühele inimesele. Kui keegi teine kasutab teie torkeseadet, toob see kaasa suurema saastumise ja nakkusohu.

Kasutage vereproovi võtmiseks alati uut lantsetti. Sellega vähendate nakkuste ohtu ja ka vereproovi võtmine jääb praktiliselt valutuks.

Seadet saab kasutada alternatiivselt torkekohalt testimiseks (AST), kui kasutate spetsiaalselt selleks ette nähtud AST-katet. AST korral soovitame kasutada torkeseadet Accu-Chek Softclix järgmiselt: väikese sõrme alguses; pöidla alguses; küünarvarre siseküljel. Rääkige oma arstiga, et otsustada, kas ja millal võiks AST teile sobida.

Kõige mugavam säte teie jaoks sõltub mitmest asjaolust. Sõrmeotsa või teise torkekoha kasutamine. Pidage nõu meditsiinitöötajaga, et otsustada, kas mingi teine torkekoht oleks teie jaoks sobiv. Teie nahatüüp. Pehmema ja õhema naha korral on vaja väiksemat torkesügavust kui paksema naha korral. Vajaliku vereproovi suurus. Mida enam verd on vaja, seda suurem säte tuleb valida. Valige väiksem säte, kui kasutate torkeseadet esimest korda. Valige vähehaaval suurem säte, kuni saate sobiva vereproovi. Alternatiivse torkekoha korral proovige peopesast testides sätet 3 ja küünar- või õlavarrelt testides sätet 5,5. (Need on soovitatavad sätted, aga teile võib sobida mingi muu.)

Torkeseadmetes Accu-Chek FastClix, Accu-Chek Softclix ja Accu-Chek Multiclix kasutatakse ainulaadset Clixmotioni tehnoloogiat. Clixmotioni tehnoloogia tähendab lantseti juhitud liikumist ehk lantseti edasi- ja tagasisuunaline liikumine on täpselt juhitud, nii et see vibreeriks ja võnguks võimalikult vähe. Eriliselt juhitud liikumine on kõige tähtsam tegur, et vereproovi saaks õrnalt võtta. Lantsett läbib naha vaid mõne millisekundiga ja liigub nii, et külgliikumist oleks minimaalselt ja ka valu oleks vähem, sest see häirib väiksemat arvu närvilõpmeid.

Torkeseade Accu-Chek Softclix on väike ja seda on lihtne kasutada. Tõmmake kate ära. Pange uus lantsett hoidikusse ja lükake lantsetti sisse, kuni see klõpsatab kohale. Lükake kate uuesti peale, kuni see klõpsatab kohale. Pöörake pööratavat katet soovitud torkesügavuseni. Vajutage vinnastusnuppu alla, kuni kostab klõpsatus. Pange torkeseade tugevalt vastu sõrmeotsa külge. Vajutage kollast vabastusnuppu. Pärast veresuhkru taseme mõõtmist tõmmake kate ära ja lükake lantseti eemaldamiseks liugurit ettepoole.

Still can't find what you need?

Ootame teilt tagasisidet!

MINE

Accu-Chek Softclix

Toote kirjeldus

Softclix on kergelt kasutatav skarifikaator, mis on spetsiaalselt arendatud saavutamaks peaaegu valutut torget kapillaarvere saamiseks sõrme otsast või kõrvanibust. Torkesügavus on täpselt reguleeritav vastavalt individuaalsetele naha omadustele.

Kasulikkus ja omadused

Lihtne kasutada.

Accu-Chek Softclix skarifikaator on kaasaskandmiseks parajalt väike ja käepärane. Seda on äärmiselt lihtne kasutada ja sellel on praktiline lantsettide väljutamise funktsioon.

 

Peaaegu valutu verevõtmine.

Regulaarne veresuhkru taseme mõõtmine on diabeedi jälgimisel oluline igapäevane tegevus. Sõrmeotsad võivad olla eriti tundlikud, nii et vereproovi võtmine peab olema nii valutu, et isegi lapsed ei tunneks muud kui õrna torget. Accu-Chek skarifikaatori abil on see võimalik, kuna selles on kombineeritud järgmised omadused:

 

 

  • Personaalne mugavus. Skarifikaatoril on 11 lihtsalt seadistatavat punkteerimissügavust, tänu millele saate valida just teie nahatüübile sobiva sügavuse, et saada testi tegemiseks piisav verekogus.
  • Patenteeritud Clixmotion tehnoloogia. Clixmotion tehnoloogia kontrollib lantseti edasi-tagasi liikumist ning seetõttu ei teki vibratsiooni ega võnkeid. See eriline liigutus tagab ka valutuma verevõtmise.
  • Spetsiaalselt toodetud lantsetid. Erilise kujuga Accu-Chek lantsetid on toodetud põhjaliku uurimistöö tulemusena. Lantseti kuju ja selle sile pind tagavad praktiliselt hõõrdevaba ning eriti õrna punkteerimise.

 

 

Ohutussoovitus: Accu-Chek Softclix skarifikaator on mõeldud kasutamiseks ainult ühele inimesele. Infektsiooni- ja nakatumisohu tõttu ei tohiks seda kasutada vereproovi võtmiseks kohas, kus seda võivad kasutada paljud inimesed.

Täpsustav teave
Seadme spetsifikatsioonid:
  • reguleeritav punkteerimissügavus;
  • punkteerimissügavus: 11 sügavust, mugav valida;
  • unikaalne Clixmotion tehnoloogia takistab naha rebenemist;
  • nõela eriline kuju tagab valutuma punkteerimise;
  • kaetud nõel punkteerib naha sujuvalt;
  • kasutatud lantsetid saab seadmest eemaldada;
  • steriliseeritud gammakiirtega 25 kGy juues.
Lantseti spetsifikatsioonid:
  • nõela diameeter: 0,4 mm
  • silikoonkate: jah
  • punkteerimissügavuse vahemik: 0,8-2,3 mm
  • kaal: 21 g
Skarifikaatori kasutamine.

Tõmmake skarifikaatori otsik pealt ära. Libistage lantsetihoidjasse uus lantsett ja lükake seda nii kaua, kuni see paigale klõpsatab. Suruge Softclix otsik peale tagasi, kuni see kinni klõpsatab. Valige keerates soovitud punkteerimissügavus ja vajutage vinnastusnuppu nii kaua kuni kuulete klõpsatust. Vajutage Softclix skarifikaator õrnalt sõrmeotsa külje vastu ja vajutage torkenuppu. Pärast veresuhkru taseme mõõtmist, tõmmake Softclix otsik pealt ning libistage lantseti väljutamiseks väljutusnuppu ettepoole.

 

AST-otsiku kasutamine.
Eemaldage seadme sinine otsik. Paigaldage AST-otsik (läbipaistev) ja keerake seda kuni jõuate sobiva seadistuseni. Vinnastage skarifikaator ja asetage AST-otsik tugevalt vastu valitud kohta. Punkteerimiseks vajutage torkenuppu.

Pidage meeles: Accu-Chek Softclix skarifikaatorit ostes tuleb AST- otsikut eraldi küsida.

Rohkem infot skarifikaatori kasutamise kohta leiate oma Accu-Chek Softclix skarifikaatori kasutusjuhendist.