Ära riski kampaania
Kas su glükomeeter annab sulle täpseid tulemusi?
Sa võid üllatuda. Mitmed sõltumatud kliinilised uuringud on näidanud, et erinevad turul olevad glükomeetrid erinevad märkimisväärselt oma täpsuse poolest*. Neis uuringutes testiti muuseas ka Accu-Chek süsteeme, mis saavutasid häid tulemusi täpsuses.
...Kuid teised andsid väga erinevaid tulemusi, vahel sõltuvalt tootmispartiist.
...Ja kuni 20% turul olevatest glükomeetritest ei vastanud täpsussüsteemi nõuetele (sätestanud ISO 15197:2003)1.
*olemasolevad andmed
Täpsuse tähtsus
Isemõõdetud väärtuste täpsus on tähtis, sest nende tulemuste põhjal arvutatakse vajalik insuliinidoos.
Kuid kuidas sa tead, et sinu glükomeetrinäit on tõene?
Glükomeetritele rakendub ülemaailmne glükoosistandard („puhas" glükoos) sarnaselt globaalsele kilo prototüübile. Võimaldamaks meie glükomeetrite kõrget täpsustaset, kasutab ROCHE väga tõhusat ja usaldusväärset viitamisahelat „puhtale" glükoosile2.
Iga Accu-Cheki testribade partii on läbinud kontrolli
Saksamaal Mannheimis asuva Roche Reference'i laboratooriumi tiim jälgib iga Accu-Cheki testribade partii täpsust.
Kasutades testribasid ühest tootmispartiist, mõõdab meeskond glükoositasemeid paralleelselt glükomeetri ja hoolikalt kalibreeritud laboratoorse analüsaatoriga ning võrdleb tulemusi. Kui testribade täpsus ei leia kinnitust, ei ole need müügikõlblikud. Partii jõuab turule ainult siis, kui see on läbinud selle laboratooriumi testid.
Tutvu täpsusstandardiga ISO 15197
See standard defineerib peale muude kriteeriumite ka korduvkasutatavate glükomeetrite miinimumtäpsuse kriteeriumi. Täpsus tähendab seda, kui lähedal on glükomeetri tulemused laborianalüsaatori tulemustele. ISO 15197:2003 kehtib järgmise aasta keskpaigani, mil jõustub uus ISO 15197:2013/2015 ning kehtima hakkavad karmimad reeglid. Mõned glükomeetrid täidavad neid kitsamaid kriteeriume juba täna. Uuri oma testribade pakendi sisult, kas sinu glükomeeter vastab juba uutele ISO standarditele.
Glükomeetrite täpsuse kohta
