Accu-Chek® - Live life. The way you want.

TEKSTI SUURUS: Decrease Text Size Increase Text Size

Tere tulemast! Logi sisse | Registreeri

Seda teavet saavad näha ainult registreerunud tarbijad. Kui soovite seda näha, registreeruge.

Lähedal X

Unusta Salasõna

Invalid email address. Please try again.

Please provide the email address for your
account and we will email you password.

Password Sent

An email with your password has been sent to
[email address].

Abivahendid nõustamisel

Esimeste abivahenditena saate kasutada süsivesikute kalkulaatorit (kättesaadav alates veebruari lõpust), kehamassiindeksi (BMI) kalkulaatorit ja diabeediteadmiste testi. Arvatavasti võib neist olla abi patsientide nõustamisel.

Vajuta siia

Tervishoiutöötajad

Accu-Chek pakub eri tervishoiusektorite töötajatele mitmeid esmaklassilisi teenuseid. Klõpsake järgnevale lingile ja leiate informatsiooni andmehaldussüsteemide ja veebipõhiste koolitusteenuste kohta.

Rohkem

Osa

lähedal X

Soovita e-posti teel veebi

Email format janesmith@isp.com not recognized.
Please correct.

Looking to sign-up to receive email? Click here

Tip: to send to multiple recipients, separate email addresses with commas.

Diabeedi tüsistustega toimetulek

 

Nagu te ilmselt juba teate, on veresuhkru taseme kontrolli all hoidmine oluline, et vältida hüpoglükeemiat ja hüperglükeemiat - liiga madalat või liiga kõrget veresuhkru taset.

Hoides oma veresuhkru taset soovitavas vahemikus, lükkate edasi või hoiate ära hilisemate tüsistuste tekkimise. Kõrge veresuhkru tase võib kahjustada teie keha, näiteks silmi, südant ja varbaid. Õnneks on teil võimalus koostöös oma arstiga vähendada või isegi ära hoida diabeedi tüsistuste mõju oma elule.

Järgnevalt võite lugeda diabeedi levinumate tüsistuste, nende sümptomite ja ravi kohta. Ka on siin kirjas mõned soovitused, mida teie arst teile võib anda, et vähendada tüsistuste ohtu.

 

Probleemid jalgadega

 

 

Õige jalahooldus on oluline osa diabeetiku igapäevarutiinist. Kõrge veresuhkru tase võib kahjustada veresooni, mille kaudu kantakse jalgadesse hapnikku ja toitaineid. See võib omakorda põhjustada närvikahjustusi, verevarustuse häireid, põletikke ja jalgade väärarenguid.

Diabeeti seostatakse tihti jalaprobleemide ja amputatsiooniga. Võtmata arvesse operatsioone, mis tehakse õnnetuste või trauma korral, tehakse rohkem kui 60% alajäsemete amputatsioonidest diabeetikutele.

Ohumärgid

Ameerika Diabeedi Assotsiatsioon (ADA) soovitab teil lasta oma jalgu kontrollida vähemalt kord aastas - kui teil esineb jalgadega probleeme, tuleks seda teha veel sagedamini. Kui teil esineb mõni järgnevatest sümptomitest, pöörduge arsti poole:

• jalgade tundlikuse vähenemine
• nahalõhed või -haavandid
• sissekasvanud varbaküüned
• muutused jalgade kujus
• konnasilmad või nahapaksendid

Jalgade eest hoolitsemine diabeedi korral

Hilisemaid tüsistusi on võimalik vältida kui hoiate veresuhkru taseme arsti poolt soovitatud vahemikus ja pöörate oma jalgadele igapäevaselt tähelepanu. Selleks et hoida oma jalgu ja varbaid tervetena, järgige järgmisi soovitusi:

• Kontrollige oma jalgu regulaarselt.
• Kandke mugavaid ja parajaid jalanõusid.
• Peske jalgu iga päev seebi ja leige veega.
• Lõigake varbaküüsi otse; ärge lõigake küüsi liiga lühikeseks. 

1 Centers for Disease Control and Prevention. National diabetes fact sheet, 2007. Aadress: http://www.cdc.gov/diabetes/pubs/pdf/ndfs_2007.pdf. Vaadatus 11. novembril  2008.

2 American Diabetes Association. Foot care. Aadress: http://diabetes.org/for-parents-and-kids/what-is-diabetes/foot-care.jsp. Vaadatud 20. veebruaril 2008.

3 National Institute of Diabetes and digestive and Kidney Diseases. Prevent diabetes problems: keep your feet and skin healthy." Aadress: http://diabetes.niddk.nih.gov/dm/pubs/complications_feet/. Vaadatud 20. veebruaril 2008.

4 MedlinePlus. Foot health.  Aadress: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/foothealth.html. Vaadatud 20. veebruaril 2008.

 

Üles

See veebileht sisaldab teavet toodete kohta, mis on mõeldud laiale kasutuskonnale ja võib sisaldada toote üksikasju või teavet, mis ei ole kättesaadavad ega kehti teie riigis. Pidage meeles, et me ei vastuta juurdepääsu eest sellistele andmetele, mis ei pruugi vastata teie riigis kehtivatele juriidilistele protsessidele, määrustele või registreerimis- ja kasutamisnõuetele.