Accu-Chek® - Live life. The way you want.

TEKSTI SUURUS: Decrease Text Size Increase Text Size

Tere tulemast! Logi sisse | Registreeri

Seda teavet saavad näha ainult registreerunud tarbijad. Kui soovite seda näha, registreeruge.

Lähedal X

Unusta Salasõna

Invalid email address. Please try again.

Please provide the email address for your
account and we will email you password.

Password Sent

An email with your password has been sent to
[email address].

Abivahendid nõustamisel

Esimeste abivahenditena saate kasutada süsivesikute kalkulaatorit (kättesaadav alates veebruari lõpust), kehamassiindeksi (BMI) kalkulaatorit ja diabeediteadmiste testi. Arvatavasti võib neist olla abi patsientide nõustamisel.

Vajuta siia

Tervishoiutöötajad

Accu-Chek pakub eri tervishoiusektorite töötajatele mitmeid esmaklassilisi teenuseid. Klõpsake järgnevale lingile ja leiate informatsiooni andmehaldussüsteemide ja veebipõhiste koolitusteenuste kohta.

Rohkem

Osa

lähedal X

Soovita e-posti teel veebi

Email format janesmith@isp.com not recognized.
Please correct.

Looking to sign-up to receive email? Click here

Tip: to send to multiple recipients, separate email addresses with commas.

Õige toitumine

   

Diabeetikuna teete iga päev oma toidu osas olulisi otsuseid. See, mida te sööte, mõjutab teie veresuhkru taset rohkem kui ükski teine toiming.

Seda väljakutset aitab vastu võtta oma toiduvaliku planeerimine. Toitumisplaani koostamine aitab teil toiduaineid valida siis, kui sööte kodus, teete sisseoste või einestate väljas. Toiduvaliku planeerimine muutub meeldivaks tegevuseks kui teete koostööd oma arstiga, õpite toitumise kohta ning teate, kuidas toiduained veresuhkru taset mõjutavad.

Suurem osa toidust muutub enne vereringesse sisenemist glükoosiks ehk veresuhkruks. Insuliin aitab veresuhkrul liikuda vereringest keharakkudesse (alates ajust, lõpetades lihastega), kus sellest energiat saadakse. Ilma insuliinita suhkur rakkudesse ei pääse, keha ei saa vajalikku toitu ja üleliigne suhkur jääb vereringesse.

Süües annate oma kehale kütust. Just sel põhjusel tõuseb pärast sööki veresuhkru tase ja paljud diabeetikud peavad enne või pärast toidukordi insuliini tarbima. Insuliin aitab veresuhkrul pääseda vereringest rakkudesse, kus seda siis kasutatakse.
Selleks et hoida oma veresuhkru taset vahemikus, mis arst on teile määranud, tuleb hoolikalt planeerida mida, millal ja kui palju süüa.

Toitumisplaani koostamine

   

Toitumisplaani koostamise eesmärk on hoida veresuhkru tase kontrolli all, säilitada tervislik kehakaal ja tunda end hästi. Teie arst aitab teil menüüd koostada, soovitades õigeid koguseid, toitaineid ja kindlaid kellaaegu.

Eri toitaineid täidavad kehas eri rolli. Pidades arvestust selle üle, mida, millal ja kui palju te sööte ning kontrollides pidevalt veresuhkru taset, saate selgeks, kuidas söödud toidud teie veresuhkru taset mõjutavad.

Kui hakkate toitumisplaani koostama, mõelge selle peale, milliseid toite te tavaliselt sööte. Üheks võimaluseks on koostada nimekiri kõigest, mida te kolme päeva jooksul sööte. Pärast nimekirja koostamist analüüsige seda koos oma arstiga ning küsige endalt järgmist:
• Mis on minu lemmiktoidud?
• Kas nimekirjas on probleemseid toite, mis ei ole tervislikud või mida ma söön liiga palju?
• Kui suured on minu toiduportsjonid?
• Kui tihti ma söön?
• Kui tihti tuleb ette seda, et ma söön liiga palju?
• Kas päeva jooksul tuleb ette hetki, mil mul on keeruline oma toitumisplaani järgida?

Kui sööte korrapäraste ajavahemike tagant, annate kehale võimaluse söögikordade vahel veresuhkur ära kasutada. Üldiselt peaksite sööma iga nelja kuni viie tunni tagant. Kui jätate söögikorra vahele, võib juhtuda, et sööte järgmisel korral liiga palju ja veresuhkru tase tõuseb.

Kui teie veresuhkru tase on enne sööki kõrge, oodake tund aega enne kui seda uuesti kontrollite või midagi sööte. Kui võtate insuliini, rääkige oma arstiga insuliini tarvitamisest koos söögi ja suupistetega.

Üles
Accu-Chek'i 3+1 kampaania

Ostes korraga 3 karpi Accu-Chek Active või Accu-Chek Performa testribasid, saate lisaks 1 karbi tasuta. Uuri kampaania kohta oma lähimast apteegist ! 

Rohkem>>

Kui Teil on küsimusi Accu-Chek glükomeetri kasutamise või vere glükoosisisalduse määramise kohta, helistage meile klienditeeninduse infotelefonil: 6460660

See veebileht sisaldab teavet toodete kohta, mis on mõeldud laiale kasutuskonnale ja võib sisaldada toote üksikasju või teavet, mis ei ole kättesaadavad ega kehti teie riigis. Pidage meeles, et me ei vastuta juurdepääsu eest sellistele andmetele, mis ei pruugi vastata teie riigis kehtivatele juriidilistele protsessidele, määrustele või registreerimis- ja kasutamisnõuetele.