Accu-Chek® - Live life. The way you want.

TEKSTI SUURUS: Decrease Text Size Increase Text Size

Tere tulemast! Logi sisse | Registreeri

Seda teavet saavad näha ainult registreerunud tarbijad. Kui soovite seda näha, registreeruge.

Lähedal X

Unusta Salasõna

Invalid email address. Please try again.

Please provide the email address for your
account and we will email you password.

Password Sent

An email with your password has been sent to
[email address].

Abivahendid nõustamisel

Esimeste abivahenditena saate kasutada süsivesikute kalkulaatorit (kättesaadav alates veebruari lõpust), kehamassiindeksi (BMI) kalkulaatorit ja diabeediteadmiste testi. Arvatavasti võib neist olla abi patsientide nõustamisel.

Vajuta siia

Tervishoiutöötajad

Accu-Chek pakub eri tervishoiusektorite töötajatele mitmeid esmaklassilisi teenuseid. Klõpsake järgnevale lingile ja leiate informatsiooni andmehaldussüsteemide ja veebipõhiste koolitusteenuste kohta.

Rohkem

Osa

lähedal X

Soovita e-posti teel veebi

Email format janesmith@isp.com not recognized.
Please correct.

Looking to sign-up to receive email? Click here

Tip: to send to multiple recipients, separate email addresses with commas.

Mis on diabeet?

Diabeet ehk suhkrutõbi mõjutab igapäevaselt 246 miljonit inimest üle maailma ning aastaks 2025 on diabeedihaigete arv eeldatavasti 380 miljonit. Kuigi see haigus mõjutab ligi 4% kogu maailma rahvastikust, teavad paljud inimesed sellest üpris vähe.

Diabeedil on kaks põhitüüpi:

• I tüübi diabeet ilmneb siis, kui immuunsüsteem hävitab kõhunäärmes asuvad insuliini tootvad beetarakud. Selle tulemusena toodab keha ise insuliini väga vähe või üldse mitte. I tüübi diabeedihaiged peavad saama insuliini iga päev. I tüübi diabeeti kutsutakse ka juveniilseks ehk noorukite diabeediks või insuliinisõltuvaks diabeediks.

• II tüübi diabeet ilmneb siis, kui kõhunääre ei tooda piisavalt insuliini või kui keha ei saa toodetud insuliini õigel moel kasutada. Lõpuks võib kõhunääre insuliini tootmise üldse lõpetada.

II tüübi diabeet võib mõjutada igas vanuses inimesi. Nii meeste kui naiste hulgas on suurem risk II tüübi diabeeti haigestuda ülekaalulistel inimestel. 

1 International Diabetes Federation. Did you know? Aadress: http://www.idf.org/home/index.cfm?node=264. Vaadatud 16. oktoobril 2008.

2 US Census Bureau. World Population Clock Projection. Aadress: http://www.census.gov/ipc/www/popclockworld.html. Vaadatud 16. oktoobril 2008. Maailma rahvastiku eeldatav arv on 6,8 miljardit.

3 International Diabetes Federation. Fact Sheed Diabetes and Obesity. Aadress: http://www.idf.org/home/index.cfm?node=1207. Vaadatud 13. novembril 2008.

I tüübi diabeet

  

I tüübi diabeet diagnoositakse tavaliselt lastel või noortel, kuigi see võib ilmneda igas vanuses inimestel. Diabeedi all kannatab umbes 3% lastest ja noorukitest.

I tüübi diabeedi avaldumine on tihti äkiline ja sellel võivad olla järgnevad sümptomid:

• ebatavaliselt suur janu ja suukuivus

• tihe urineerimine

• suur väsimus/energiapuudus

• järsk kehakaalu langus

• aeglaselt paranevad haavad

• korduvad põletikud

• nägemishäired

I tüübi diabeet ilmneb siis, kui immuunsüsteem hävitab kõhunäärmes asuvad beetarakud, mis toodavad insuliini. Selle tulemusena toodab keha ise insuliini väga vähe või üldse mitte.

I tüübi diabeedihaiged kasutavad insuliini süstimiseks järgmisi abivahendeid:

• insuliinipliiats < Ravi> Insuliinravi >

• süstimine süstlaga

I tüübi diabeediga toimetulemisel on väga olulised - insuliinravi järgimine, tervislik ja regulaarne toitumine, füüsiline aktiivsus ja sage veresuhkru taseme kontrollimine.

1 Centers for Disease Control and Prevention. National diabetes fact sheet, 2007. Aadress: http://www.cdc.gov/diabetes/pubs/pdf/ndfs_2007.pdf. Vaadatud 16. oktoobril 2008.

Üles

See veebileht sisaldab teavet toodete kohta, mis on mõeldud laiale kasutuskonnale ja võib sisaldada toote üksikasju või teavet, mis ei ole kättesaadavad ega kehti teie riigis. Pidage meeles, et me ei vastuta juurdepääsu eest sellistele andmetele, mis ei pruugi vastata teie riigis kehtivatele juriidilistele protsessidele, määrustele või registreerimis- ja kasutamisnõuetele.