Accu-Chek® - Live life. The way you want.

TEKSTI SUURUS: Decrease Text Size Increase Text Size

Tere tulemast! Logi sisse | Registreeri

Seda teavet saavad näha ainult registreerunud tarbijad. Kui soovite seda näha, registreeruge.

Lähedal X

Unusta Salasõna

Invalid email address. Please try again.

Please provide the email address for your
account and we will email you password.

Password Sent

An email with your password has been sent to
[email address].

Abivahendid nõustamisel

Esimeste abivahenditena saate kasutada süsivesikute kalkulaatorit (kättesaadav alates veebruari lõpust), kehamassiindeksi (BMI) kalkulaatorit ja diabeediteadmiste testi. Arvatavasti võib neist olla abi patsientide nõustamisel.

Vajuta siia

Tervishoiutöötajad

Accu-Chek pakub eri tervishoiusektorite töötajatele mitmeid esmaklassilisi teenuseid. Klõpsake järgnevale lingile ja leiate informatsiooni andmehaldussüsteemide ja veebipõhiste koolitusteenuste kohta.

Rohkem

Osa

lähedal X

Soovita e-posti teel veebi

Email format janesmith@isp.com not recognized.
Please correct.

Looking to sign-up to receive email? Click here

Tip: to send to multiple recipients, separate email addresses with commas.

Haiguse jälgimine

 

Veresuhkru taseme kontrollimine on väga oluline osa diabeediga toimetulekul. Veresuhkru taseme regulaarne kontrollimine aitab hinnata toitumisplaani, kehalise koormuse ja ravimite tõhusust.

Veresuhkru taseme mõõtmiseks on teil vaja glükomeetrit, testriba ja lantsetti. Veresuhkru taseme mõõtmiseks toimige järgnevat:

  • peske ja kuivatage käed. Sooja vee kasutamine parandab verevarustust;
  • veretilga saamiseks punkteerige sõrm lantsetiga;
  • kandke veretilk vastavalt juhistele testribale;
  • tulemuse saamiseks oodake paar sekundit;
  • visake lantsett ja testriba õigel viisil ära.

Järgige skarifikaatoriga kaasas olevaid juhiseid veretilga kättesaamiseks - selleks võite tavaliselt oma käelaba raputada või õrnalt oma sõrme paar korda pigistada. Tavaliselt kasutatakse veresuhkru taseme mõõtmiseks sõrmeotsa verd, kuid verd võib võtta ka alternatiivsetest kohtadest (AST ). Muud veresuhkru taseme kontrollimise ja jälgimise meetodid peegeldavad veresuhkru taset pikema perioodi jooksul. HbA1C (ka glükohemoglobiin või A1C) test annab teile ülevaate glükoosi tasemest veres eelnenud 2-3 kuu jooksul.

1 Joslin Diabetes Center. Blood glucose monitoring: your tool for diabetes control. Aadress: http://www.joslin.org/managing_your_diabetes_650.asp . Vaadatud 16. oktoobril 2008.

2 American Diabetes Association. A1C test. Aadress: http//www.diabetes.org/type-1-diabetes/a1c-test.jsp . Vaadatud 11. novembril 2008. 

Vere võtmine alternatiivsetest kohtadest

Mõnede glükomeetrite puhul saab kasutada ka verd, mis on võetud mujalt kui näpu otsast, näiteks peopesast, küünarvarrest, käsivarre ülaosast, reiest või sääremarjast. Alternatiivsetest kohtadest vere võtmine ei anna alati ideaalseid tulemusi.

Sõrmeotsa veri näitab muutusi veresuhkru tasemes kiiresti, kuid teistest kehaosadest võetud veri ei pruugi seda teha ning te ei pruugi saada kõige täpsemat tulemust. Konsulteerige alati arstiga, enne kui võtate veresuhkru taseme määramiseks verd kusagilt mujalt kui sõrme otsast.

Verevõtmine alternatiivsetest kohtadest (AST) võib olla soovitatav siis, kui veresuhkru tase on stabiilne, näiteks vahetult enne söögikorda või magamaminekut. Vere võtmine teistest kohtadest ei ole soovitatav kui veresuhkru tase muutub kiiresti, näiteks vahetult pärast söögikorda või füüsilist tegevust.

Ärge kunagi ignoreerige madala või kõrge veresuhkru taseme sümptomeid. Kui veresuhkru taseme mõõtmistulemused ei vasta teie enesetundele, tehke uus test sõrmeotsa verest, et kinnitada varasemat tulemust.

1 American Diabetes Association. Standards of medical care in diabetes-2008 [position statement]. Diabetes Care. 2007;31:S12-S54. Aadress: http://care.diabetesjournals.org/cgi/content/full/31/Supplement_1/S12 . Vaadatud 24. jaanuaril 2008.

Üles

See veebileht sisaldab teavet toodete kohta, mis on mõeldud laiale kasutuskonnale ja võib sisaldada toote üksikasju või teavet, mis ei ole kättesaadavad ega kehti teie riigis. Pidage meeles, et me ei vastuta juurdepääsu eest sellistele andmetele, mis ei pruugi vastata teie riigis kehtivatele juriidilistele protsessidele, määrustele või registreerimis- ja kasutamisnõuetele.