Accu-Chek® - Live life. The way you want.

TEKSTI SUURUS: Decrease Text Size Increase Text Size

Tere tulemast! Logi sisse | Registreeri

Seda teavet saavad näha ainult registreerunud tarbijad. Kui soovite seda näha, registreeruge.

Lähedal X

Unusta Salasõna

Invalid email address. Please try again.

Please provide the email address for your
account and we will email you password.

Password Sent

An email with your password has been sent to
[email address].

Abivahendid nõustamisel

Esimeste abivahenditena saate kasutada süsivesikute kalkulaatorit (kättesaadav alates veebruari lõpust), kehamassiindeksi (BMI) kalkulaatorit ja diabeediteadmiste testi. Arvatavasti võib neist olla abi patsientide nõustamisel.

Vajuta siia

Tervishoiutöötajad

Accu-Chek pakub eri tervishoiusektorite töötajatele mitmeid esmaklassilisi teenuseid. Klõpsake järgnevale lingile ja leiate informatsiooni andmehaldussüsteemide ja veebipõhiste koolitusteenuste kohta.

Rohkem

Osa

lähedal X

Soovita e-posti teel veebi

Email format janesmith@isp.com not recognized.
Please correct.

Looking to sign-up to receive email? Click here

Tip: to send to multiple recipients, separate email addresses with commas.

Haige eest hoolitsemine

 

Kui pereliige või lähedane inimene haigestub diabeeti, mõjutab see tervet perekonda. Te tahate teha kõik, et aidata oma lähedasel diabeediga toime tulla. Mida rohkem te sellest haigusest teate, seda rohkem tuge ja mõistmist te talle pakkuda suudate.

Järgnevalt saate teadmisi selle kohta, millised füüsilised, emotsionaalsed ja sotsiaalsed mõjud on diabeedil lastele, noorukitele ja täiskasvanutele.Hooldajal on pereliikme diabeediga toimetulekul oluline roll. Te võite mõista oma lähedase vajadusi sama hästi või isegi paremini kui ta ise. Loodame, et järgnev info on teile abiks ja annab teile enesekindlust juurde.

Hooldajal on pereliikme diabeediga toimetulekul oluline roll. Te võite mõista oma lähedase vajadusi sama hästi või isegi paremini kui ta ise. Loodame, et järgnev info on teile abiks ja annab teile enesekindlust juurde. 

Diabeedihaige lapse eest hoolitsemine

Diabeedi diagnoos ei tohiks vähendada teie lapse elukvaliteeti. Teil ja teie lapsel tekib küll aastate jooksul lisakohustusi, kuid distsiplineeritud eluviis võib teie lapsele isegi kasuks tulla.

Diabeedi diagnoosimine imikul või väikelapsel mõjutab tihti lapsevanemat palju rohkem kui last ennast. Laps on niikuinii täielikult sõltuv teie hoolitsusest, mitte ainult diabeediravist. Isegi kui laps hakkab kõndima ja rääkima, moodustab diabeet ainult väikese osa tema maailmast. Lapsed elavad käesolevas hetkes. Hommikul tehtud ja pahameelt põhjustanud veresuhkru taseme mõõtmine või süst on juba ammu unustatud.

Teie enda rahustuseks ning lapse tervise huvides võiksite kasutada kõiki võimalusi enda harimiseks diabeedi teemadel. Ühinege näiteks kohaliku tugigrupiga, kus õpite tundma teisi perekondi, kes tegelevad samamoodi iga päev sarnaste probleemidega. Hoolitsege kindlasti ka enda eest. Diabeedi puhul tuleb olukorraga toime tulla päevhaaval, vahel isegi tundhaaval - kui te ei ole ettevaatlik, võite end kergesti ära väsitada.

Rääkige lapsega

Teie ise oskate kõige paremini öelda, kui palju infot lapsele haiguse kohta anda ning millal ta on võimeline rohkemast aru saama. Mingi hetkeni neile piisab, kui nad teavad, et neil on liiga palju suhkrut veres ja nad peavad insuliini saama, et seda väljutada.

Siiski tuleks diabeedist ja oma tunnetest hakata lapsele rääkima võimalikult varakult. Veresuhkru testi tulemustest ja süstimisest rääkimine võib olla kasulik, sest isegi kui beebid meie sõnadest aru ei saa, võivad nad meie hääletoonist palju rohkem välja lugeda kui meie sõnadest.

Nõuandeid diabeedihaige lapse eest hoolitsemiseks

  • Kuulake oma last tähelepanelikult. Kas on midagi, mida laps päris hästi ei mõista?
  • Valige hoolikalt sõnu. Ärge nimetage veresuhkru taseme mõõtmistulemusi „headeks" ega „halbadeks" vaid kasutage mõisteid „kõrge", „madal" ja „normaalne".
  • Veresuhkru taseme mõõtmise ja süstimise ajal kiitke oma last julguse eest.
  • Katsuge veresuhkru taseme mõõtmise ja süstimise ajal luua soe ja armastav õhkkond. Pärast veresuhkru taseme mõõtmist võib laps tahta pikka aega teie kaisus olla.
  • Laske lapsel valida sõrm, kust verd võtta, või hõõruda torkekohta pärast mõõtmist.
  • Muutke süstekohti regulaarselt. Kõige parem oleks, kui te ei süstiks samasse kohta tihedamini kui kord 30 päeva jooksul.
  • Pange kõik vajalikud asjad enne testi valmis. Katsuge test ära teha kiirelt ja rahulikult. Mida vähem te ise selle pärast pabistate, seda vähem ärritunud on ka laps.
  • Töötage koos arstiga välja lapse eripäradele vastav toitumis-, veresuhkru taseme mõõtmise ja raviplaan.
Üles

See veebileht sisaldab teavet toodete kohta, mis on mõeldud laiale kasutuskonnale ja võib sisaldada toote üksikasju või teavet, mis ei ole kättesaadavad ega kehti teie riigis. Pidage meeles, et me ei vastuta juurdepääsu eest sellistele andmetele, mis ei pruugi vastata teie riigis kehtivatele juriidilistele protsessidele, määrustele või registreerimis- ja kasutamisnõuetele.